Najlepsze gry zręcznościowe dla dzieci

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie smartfonów, komputerów i konsoli należy zadbać o dostarczenie dziecku innych form gier i zabaw. Gry zręcznościowe nie tylko umożliwiają ciekawe spędzanie czasu bez komputera, ale też rozwijają logiczne myślenie, zwinność czy skupienie. Na jakie gry zręcznościowe warto zwrócić uwagę? 

Ravensburger La Cucaracha Loop, 5+

Gra planszowa La Cucaracha Loop to zwariowana gra zręcznościowa dla całej rodziny, która uczy skupienia i rozwija umiejętność szybkiego reagowania. Gwoździem programu jest tu elektroniczny karaluch. Wystarczy go włączyć i puścić po labiryncie, podczas gdy gracze mają za zadanie doprowadzić swoją drużynę żuków do przeciwległego rogu planszy. Zwinny karaluch musi pokonać dużo przeszkód na swojej drodze, a dokąd pędzi? Tego nawet on sam nie wie.

Hungry Hungry Hippos, 4+

W tej grze waszym zadaniem będzie trafić plastikowym melonem do ruchomego pyszczka hipopotama. Dodatkową uciechę dostarczy dziecku ładowanie wyrzutni i obserwowanie lecących melonów. Czyj hipopotam zje więcej melonów? Sprawdźcie!

Hasbro Gra Operacja, 6+

Doskonała gra manualna, która rozwija u dziecka chwyt pęsetowy. Dzięki grze dowie się też ono, że człowiek może cierpieć na różne dolegliwości, a w pracy lekarza najważniejsza umiejętność to staranność i uwaga. W czasie zabawy gracze muszą przeprowadzić fachową operację – specjalnymi szczypcami wyciągają z ciała pacjenta wybraną dolegliwość tak, żeby nie zahaczyć o krawędzie rany. Za każdą udaną operację gracz wygrywa pieniądze. Kto zbierze ich więcej, wykazując się precyzją?

Janod Bilard holenderski, 6+

Francuska firma Janod to jedna z niewielu marek, która nie goni za trendami, oferując Ci uniwersalne i bezpieczne gry wykonane z wysokiej jakości ekologicznych materiałów. Nie inaczej jest z Bilardem holenderskim. Celem tej gry jest strzelanie swoim zawodnikiem tak, aby trafiał w najwyżej punktowane pole. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa. Doskonała gra dla rodzeństwa lub rodzica z dzieckiem, rozwijająca koordynację ruchową, cierpliwość i koncentrację.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Heemskerk (@heemskerksport)

Hasbro Twister REFRESH, 6+

Interaktywna gra planszowa, która pozwoli Ci wesoło spędzić w czas w towarzystwie kilku osób. Reguły gry są proste: z pomocą specjalnej tablicy ze wskazówką „kręcący” informuje, na jakim kolorze należy położyć konkretną część ciała. Im więcej graczy (dopuszcza się 6 uczestników), tym trudniej wykonać zadanie. Twister rozwija zwinność, spryt i fantazję, a do tego podnosi nastrój – trudno utrzymać się w niewygodnej pozycji dłużej niż inni. Zwłaszcza gdy co chwila ktoś się śmieje lub upada!

Jenga Classic, 6+

Jenga to gra wymagająca zwinności i strategicznego podejścia. Przed rozpoczęciem gry trzeba ułożyć wieżę z drewnianych klocków. Następnie każdy z graczy, po kolei, wyjmuje wybrany klocek gdzieś ze środka wieży i kładzie go na jej szczycie. Gra trwa dopóty, dopóki wieża nie legnie w gruzach. Jenga rozwija koordynację ręka-oko i uczy cierpliwości.

Alexander Bierki, 6+

Kolejna kultowa gra zręcznościowa, którą możesz zabrać niemal wszędzie. Ze stosu rozrzuconych patyczków gracze kolejno wyciągają bierki, uważając, aby nie poruszyć żadnej pozostałej. W zależności od kształtu bierki są różnie punktowane. Wygrywa oczywiście ten, kto zbierze większą ilość punktów.

Zdj. główne: Robo Wunderkind/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać idealne soczewki kontaktowe do swojego stylu życia?
Jak dobrać idealne soczewki kontaktowe do swojego stylu życia?
Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe, które wpasują się w Twój styl życia. Poruszamy tematy jak rodzaje soczewek, komfort noszenia i porady od specjalistów.
Zielone kamienie w biżuterii. Dlaczego są tak wyjątkowe?
Zielone kamienie w biżuterii. Dlaczego są tak wyjątkowe?
Sprawdź, dlaczego zielone kamienie są tak wyjątkowe w biżuterii. Dowiedz się więcej o ich znaczeniu, rodzajach i jak je właściwie nosić.
Najważniejsze informacje o soczewkach kontaktowych
Najważniejsze informacje o soczewkach kontaktowych
Odkryj najistotniejsze aspekty dotyczące soczewek kontaktowych: od typów przez ich poprawne użytkowanie po wskazówki dotyczące ich pielęgnacji.
Ostatnie wpisy
Polecamy